30 Mart 2011 Çarşamba

Deniz-Başak

Deniz neredeyse artık 2 yaşında.. Evet evet 2 yaşında... Hayatımın en karmaşık, en zor, en güzel, en duygulu, en ağlak, en mükemmel, en uzun, en uykusuz, en en en en en 2 senesini geçirdim.
Hamileyken çok zorlanıyordum sürekli miğde bulantısı, baş dönmesi aman Allahım derdim ne zormuş hamilelik.. Meğer en kolay kısmıymış. Doğumum 18 saat sürdü. Suyum 1 ay erken geldi. Doğum sonu benim ilk7 tel beyazım annemin bir avuç beyazı çıkmıştı. Meğer kolaymış...
Deniz doğdu kucağıma verdiler anlatılamaz bir duyguydu. Dünyada herşey bir yana o an başka bir yana.
Tam 6 ay sürekli başına bişey gelirse diye korktum gece kalktım kontrol ettim. Gündüz kontrol ettim. Bir yı korkudan hiç yüz üstü yatırmadım. Koynumda ezerim diye uyuyamadım. Gece gündüz oğluma bakıp ağladım.. O kadar çok ağladım ki son iki yılda İstanbul'un olmasa da Tunceli'nin su sorununu çözebilirdim tek başıma... Doğdu ağladım, sarılık oldu ağladım, kan aldılar defalarca ağladım, agu dedi ağladım, ağladı ağladım, yemedi ağladım,  uyumadı ağladım, hastalandı ağladım, düştü ağladım, yürüdü ağladım, öptü ağladım.
Ama bunun yanında öyle bir mutluluk ki onla yaşamak anne olunca anlarsının karşılığı işte.
Süper bir anne değilim, kuralcıyım sertim, çok çalışıyorum... Nasıl süper olurum onu da bilmiyorum çabalıyorum sadece.. Onun için en iyisini yapmaya.. Neyseki Remzi benim hayatta gördüğüm en iyi baba örneği.. Bazen "oturan boğa" olsa da onun babalığına ben de Deniz de bayılıyoruz.
2 yıl oldu inanamıyorum. Ondan öncesi çok boş geliyor ama doğumu da dün gibi.
Önce meme emsin, sonra dönsün, sonra otursun, ordan sıralasın, yürüsün, kelime söylesin, anne desin, baba desin, artık konuşsun cümle kursun derken geçti iki sene. Hep bir koşturmaca... Zor ama bir o kadar da güzel...
Her anımı onun yanında geçirmek istiyorum. Masallardaki prensim o benim, tuzum, en değerlim, hayatım. Her an özlüyorum oğlumu yanımdayken bile bazen içime koyasım geliyor tekrar. Ensesinin kokusunu seviyorum. Ayak kokusunu seviyorum. Ayaklarına bayılıyorum hatta.. Bakışlarını seviyorum. Kahkasını seviyorum.

1 yorum:

  1. Göz yaşartısı, duygu seli, afferin size...:)

    YanıtlaSil