15 Aralık 2012 Cumartesi

İki bebe ile yaşam

Rüzgar tam 80 günlük bugün... Bol ağlamalı, çişli, boklu 80 gün geçirdik... Bu arada bir de üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdik ( kreşçi abimizden hediye). Akşamları 6 ile 11 arası kolik durumumuz var. Remzi bana ben Remzi'ye atıyorum. Hersey bir yana sancı gelince o ağlaması yok mu insanın ömründen ömür gidiyor. Bu arada 2. Ayını doldurduğunda hem insanları tanıyın gülmeye hem de 70. Gunünde AGU demeye başladı.
İkinci bebenin rahatlığıyla Demir damlasını arada bayaga kaçırıyoruz. Deniz'i hergün yıkadık bunu Allah kerim. :)
Deniz'e gelirsek kreşe gidiyor ve dolayısı ile öksürük ve sümük hiç bitmiyor. Akabinde kusmalar geliyor ki hiç sormayın.
Deniz'in Rüzgar hakkındaki genel yorumu "susturun şu bebeği" seklinde... Ama bebeğin keyfi yerindeyken gelip seviyor da, sıkça kucağıma verin diyor.
Gezmeler yeni başladı anneler geldi onlarla bir İstinyepark yaptık. Üstüne bir de babaanneye gittik. Hazır anneler buradakin gecen hafta bebeyi anneme satıp 2-3 saatliğine Paladium yaptım. Bebek 65 günlük olana kadar sadece doktora gitmiştik. Hem annem ile anneannemin gelmesi hem benim artık çok ama çok bunalmış olmam hem de onların ısrarı üzerine gezdim biraz. 30 yasına da gelse yavrun hala onun pesinde hizmetinde olmak annelik. Hatta 76 yaşındaki anneannem bile yavrusunun pesinden geldi. Anneannem hem anneme, hem bana hem de Deniz'in peşindeydi. Bir de Rüzgar çıktı şimdi. Anneler buradakin Deniz hem dinlensin hemde iyileşsin diye kreşe yollamadık. Evde anneanneme bir oynayislari vardı kameraya almadığıma çok pişmanım. Kahkahalarda dolu 15 günün ardından dün gittiler. :(
Deniz'in incileri çoktu ama yazmadığımız için unuttum. Tek hatırladığım, 10 Kasım'dan dolayı Atatürk konusunu işlemişler okulda. Geldi evde ben büyüyünce "Kemaloğlu olucam anne" dedi. Neden diyince de başladı " kadınlara haklarını verdi, insanların güzel kıyafetler giymesini sağladı, okuma yazma öğretti, en önemlisi de düşmanları yendi komutan o bende komutan olucam" dedi ya la... :))
Not: kolik için her türlü öneriye açığım. :)
3 yorum:

 1. Başak'ım güzelim, hayırlı uğurlu olsun, analı babalı büyüsün minik Rüzgar. Biraz daha büyüsün gelmek isteriz :))
  Kolik için ennnnn çok tavsiyem, akşamları tak wrape, öyle taşı, sıcacık anne kucağı baya iyi geliyor. Öperim hepinizi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana yanıt olarak geldi mı? Neysem bekliyoruz sizi.. Öpüyoruz Aze'yi...

   Sil
 2. Canım çok saol.. Bu beşinci yazılım filan nedense yayınlanmadı cevaplarım. :( bekliyoruz ne zaman isterseniz gelin :))

  YanıtlaSil