26 Mayıs 2017 Cuma

8 Olmuşsun Büyüğüm

Baktım ki artık neredeyse sadece özel günler için yazar olmuşum o zaman her yaş günündeyavrularıma özel bir şeyler yazayım. Bu da benden kalan bir anı olsun. Hepimizin anıları sonsuza kadar burada yaşasın...

Sevgili Deniz,

Dünya üzerindeki 8 yılını doldurmuş bulunuyorsun. Nice sekizler, seksenler, sekiz yüzler gör canım oğlum. Hepsini de mutluluk ve huzur içinde geçir. 8 güzel bir yaş, bak yeni yaşında artık kendi başına parka gidiyor, arkadaşlarını seçebiliyor hatta istediğin zaman evde tek başına kalabiliyorsun. Özgüvenin ve cesaretin daim olsun.

Kendin için ayıracak zamanın hep olsun oğlum. İster satranç oyna, ister tenis. İster Piyano çal, ister bateri. (bence hepsini yap :) ) Ama hep seninle olacak, seni mutlu edecek hobilerin olsun. Sporu hayatından sakın çıkarma, piyano şimdi sana zor geliyor ama unutma ileride elindeki en sıkı dost o olacak. En azından benim için devam et (Duygu sömürüsünde anneni örnek alma)

Kardeşin en iyi dostun olsun (piyano ile beraber) İkisi de hem en iyi hem en kötü zamanlarında senin yanında olacaklar o yüzden hak ettikleri değeri ver.

Kitap okuma alışkanlığına hastayım, aman nazarım değmesin hep böyle devam et.

Geliştirmeye açık yönün hafızan ne yazık ki, balıklıktan çıkıp fil hafızasına geçtiğin günü benimle paylaş ki beraber kadeh kaldıralım bu güne.

Uydu olma oğlum başkalarını da uydu yapma. Hep beraber yap, paylaş, kaynaş... Gereksiz yere de güvenme her insana... Önce tart. Hızlı karar verme, aceleci olma. Rahat ol. Her şeyi takma kafana... Benim pimpirikliliğimi değil, babanın genişliğini örnek al kendine.

Okumayı biliyorsun artık diye abarttım ama ne yapalım :) Hayat ! Bakarsın başka bir kazada bu kadar şanslı olmam. Seni çook ama çook seviyorum, yanında ya da değil bunu sakın unutma. Seni kucağıma aldığım gün ve sonrasındaki her gün bir mucizeyi yaşadım ve yaşıyorum. Benim küçük mucizem gözümün önünde büyüyor . Benle ya da bensiz hayat hep sana güzel olsun oğlum. Hep hep hep mutlu ol, şanslı ol, neşeli ol, sağlıklı ol, sev, sevil...

Annen...


       Şampiyon da olursak süper olmaz mı ama? :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder