18 Ağustos 2012 Cumartesi

Küçük Adam

Şu an hayatımda olan 3 erkeğin hayatımda olma süreleri;
Beklenmedik hediye şekerimiz 31. haftasında, Deniz 3 yıl 4 aylık, Remzi ise 8+3 yıldır hayatımda..
Şu işe bakın ki hamilelik döneminin ne kadar zor geçtiğini bilenler ya daha önce yaşamış olanlar, ya da eşlerinden ve de çevrelerinden (abla, kardeş, anne vs) daha önce görmüş olanlardır diye düşünür insan. Oysa benim 3.5 yaşındaki oğlum kadar psikolojimden anlayan yok! Evet 3.5 yaşında ama romantik mi romantik, ilgili mi ilgili, sevecen mi sevecen üstüne üstlük yardımcı.
"Küçük Adam" Lakabı tam ona göre yani...

31. Hafta şu son iki haftadır karnımı bulamaca çevirdi bu bebek. Artık aslında bebek yerine karar verdiğimiz ismi açıklama zamanı da geldi belki RÜZGAR ikinci oğluşumun adı.. Benim seçimim benim zevkim bana ait bir isim. Deniz'in ismini Remzi koymuştu beğendik içimize sindi, şimdi de Rüzgarda karar kıldık.

Bel ağrılarım, kramplarım, sıcaktan bunalmalarım, ayaklarımın ve bacaklarımın şişmesi, yemek borusunda yanmalar, bebişin Deniz de olduğu gibi aşağı basması, ayakta fazla durarmamam, şiddetli tekmeleri fiziksel olarak beni çok zorlayan hususlar.

Psikolojik olarak sürekli kilo almam, şu geçirdiğimiz el-ayak-ağız sendromunun bebek üzerindeki etkisini hala bilememem, Remzinin müthiş ilgisi...

Bu bebek süpriz bir şekilde geldi katıldı aramıza ama inanın başlarda en çok isteyen iki kişi vardı Remzi ve annem... Ben hep çekimserdim. Deniz'i çok zor doğurmuş ilk yılımızı çok zor geçirmiş olmamız annem ve teyzelerin dışında (Ankaradan ne kadar olursa) yardımcı kimsemizin olmaması..  Şimdi aynı şeyleri baştan yaşamak çok zor geliyor. Zaten tam hayatımı düzene koydum sistemimi oturttum özgürlüğüme kısmi de olsa kavuştum derken başa sarmak zor bir karardı. Ama dedim ki Remzi istiyor, O destek yanımda. Ama.. İşte Bahar'ın amaları sevmemesini şimdi anlıyorum hayata mutluluk katmıyorlar. Bende bunlara inat her büyük kararımı amalarla almışım.
Remziyle evlenmeye hazır değildim AMA Ankaraya dönmekte istemiyordum.
Bebek için daha yeterince istekli ve hazır değildim AMA benden başka herkes hazırdı.
İkinci çocuk süpriz oldu, ben özgürlüğüme yeni kavuşmuştum AMA Remzi istedi, Deniz tek kalmamalıydı ...

Bunların yanında Sarımsaklıda geçirdiğimiz 10 gün boyunca annemle babamın gözümün içine bakması, Deniz'in sarılmaları, öpmeleri sanırım bu hamileliği tüm bu olanlar unutulmaz kılacaklar. Hamileliğimde son 2 aya girmişken bana destek olan ve de olmayan herkes bilineki listelendi.. İnsan kötü şeyleri kolay unutur iyileri hafızalarmış, bu sefer bende öyle olmayacak!

Son yazımdan beri hareketli geçen 2 aydan seçmeler;
Önce bir haftalık Almanya maceramız;Sonrasında Sarımsaklı tatilimiz;
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder